String curtain BARI 2 – 90×210 cm – White – PVC – La Tenda
89,95
Choose your size
Pay safely with
With La Tenda door curtain BARI 2 90x210cm you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. BARI 2 is a stylish door curtain made of soft PVC cords in a modern white color. In a unique hip typical shape, and of the highest Italian quality. The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 210 × 90 cm |
| Brand | La Tenda |
| Series | BARI 2 |
| Curtain type | Cord curtain |
| Sample | |
| Color | White |
| Material | PVC |
| Weight | 5 kg |
| Width | 90 cm |
| Length | 210 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡 |
| Noise | 🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |



