Sleeve curtain CAMPOS 2 – 90×210 cm – Anthracite – PE – La Tenda
114,95
Choose your size
Pay safely with
With this La Tenda door curtain CAMPOS 2 in the size 90x210cm you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. Classic ‘sleeve’ curtain of super solid quality, in the color anthracite. According to many THE anti-insect solution for the opening of your garden door. Polyethylene plastic sleeves and galvanized metal hooks. Literally iron-strong! And therefore 4 years warranty. The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. A free h ‘chair’ profile is also included for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 7,5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 210 × 90 cm |
| Brand | La Tenda |
| Series | CAMPOS 2 |
| Curtain type | Sleeve curtain |
| Sample | |
| Color | Anthracite |
| Material | PE |
| Weight | 7.5 kg |
| Width | 90 cm |
| Length | 210 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡 |
| Noise | 🔊🔊🔊🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 4 years |
Returns in product categories
Custom fly curtain
Fly curtain
Fly curtain 210 cm long
Fly curtain 90 cm wide
Fly curtain 90x210 cm
Fly curtain for caravan
Fly curtain for double door
Fly curtain for French doors
Fly Curtain for outside
Fly curtain grey
Fly Curtain plastic frame
Heavy duty fly curtain
Plastic fly curtain
Sleeve fly curtain



