Sleeve curtain CAMPOS 1 – 140×230 cm – Cream – PE – La Tenda
209,95
Choose your size
Pay safely with
With this La Tenda door curtain CAMPOS 1 in the size 140x230cm you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. Classic ‘sleeve’ curtain of super solid quality, in the color cream. According to many THE anti-insect solution for the opening of your garden door. Polyethylene plastic sleeves and galvanized metal hooks. Literally iron-strong! And therefore 4 years warranty. The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. A free h ‘chair’ profile is also included for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 12,7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 230 × 140 cm |
| Brand | La Tenda |
| Series | CAMPOS 1 |
| Curtain type | Sleeve curtain |
| Sample | |
| Color | Cream |
| Material | PE |
| Weight | 12.7 kg |
| Width | 140 cm |
| Length | 230 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡 |
| Noise | 🔊🔊🔊🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 4 years |



