Beaded curtain ELBA 1 – 120×230 cm – Light grey – Synthetic – La Tenda
189,95
Choose your size
Pay safely with
With La Tenda bead curtain ELBA 1 – in the size 120x230cm – you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. A solid fly curtain, made of beads on a wire. With a unique typical shape and of Italian quality. In a very modern transparent color light gray. The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 7,3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 230 × 120 cm |
| Brand | La Tenda |
| Series | ELBA 1 |
| Curtain type | Beaded curtain |
| Sample | |
| Color | Light grey |
| Material | Synthetic |
| Weight | 7.3 kg |
| Width | 120 cm |
| Length | 230 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡💡💡 |
| Noise | 🔊🔊🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |



