Beaded curtain ELBA 1 – 100×230 cm – Light grey – Synthetic – La Tenda
149,95
Choose your size
Pay safely with
With La Tenda bead curtain ELBA 1 – in the size 100x230cm – you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. A solid fly curtain, made of beads on a wire. With a unique typical shape and of Italian quality. In a very modern transparent color light gray. The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 6,1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 230 × 100 cm |
| Brand | La Tenda |
| Series | ELBA 1 |
| Curtain type | Beaded curtain |
| Sample | |
| Color | Light grey |
| Material | Synthetic |
| Weight | 6.1 kg |
| Width | 100 cm |
| Length | 230 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡💡💡 |
| Noise | 🔊🔊🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |
Returns in product categories
Beaded fly curtain
Custom fly curtain
Fly curtain
Fly curtain 100 cm wide
Fly curtain 100x230 cm
Fly curtain 230 cm long
Fly curtain for double door
Fly curtain for French doors
Fly Curtain for outside
Fly curtain grey
Fly Curtain Luxury
Fly Curtain Modern
Fly Curtain plastic frame
Plastic fly curtain



