String curtain RIVA 3 – 140×230 cm – Black, Silver grey – PVC – La Tenda
189,95
Choose your size
Pay safely with
With La Tenda door curtain RIVA 3 in the size 140x230cm you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. A competitively priced door curtain with a good price-quality ratio. RIVA 3 is in grey and black, and has a nice unique twist. The door curtain is equipped with a solid grey coated aluminium top profile. An aluminium h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 8,2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 230 × 140 cm |
| Color | Noir, Silver grey |
| Brand | La Tenda |
| Series | RIVA 3 |
| Curtain type | Cord curtain |
| Sample | |
| Material | PVC |
| Weight | 8.2 kg |
| Width | 140 cm |
| Length | 230 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡💡 |
| Noise | 🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |



