String curtain RIVA 3 – 100×230 cm – Black, Silver grey – PVC – La Tenda
114,95
Choose your size
Pay safely with
With La Tenda door curtain RIVA 3 in the size 100x230cm you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. A competitively priced door curtain with a good price-quality ratio. RIVA 3 is in grey and black, and has a nice unique twist. The door curtain is equipped with a solid grey coated aluminium top profile. An aluminium h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 230 × 100 cm |
| Color | Noir, Silver grey |
| Brand | La Tenda |
| Series | RIVA 3 |
| Curtain type | Cord curtain |
| Sample | |
| Material | PVC |
| Weight | 6 kg |
| Width | 100 cm |
| Length | 230 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡💡 |
| Noise | 🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |
Returns in product categories
Custom fly curtain
Fly curtain
Fly curtain 100 cm wide
Fly curtain 100x230 cm
Fly curtain 230 cm long
Fly curtain black
Fly curtain for double door
Fly curtain for French doors
Fly Curtain for outside
Fly curtain grey
Fly Curtain Modern
Fly Curtain plastic frame
Fly curtain silver
Plastic fly curtain
String fly curtain



