String curtain LUCCA 2 – 100×230 cm – Taupe – PVC – La Tenda
124,95
Choose your size
Pay safely with
With La Tenda door curtain LUCCA 2 100x230cm you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. An effective fly curtain made of twisted soft PVC strings. The color of LUCCA 2 is taupe, and transparent on the inside so it also lets daylight through. It is of European manufacture. The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 6,1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 230 × 100 cm |
| Brand | La Tenda |
| Series | LUCCA 2 |
| Curtain type | Cord curtain |
| Sample | |
| Color | Taupe |
| Material | PVC |
| Weight | 6.1 kg |
| Width | 100 cm |
| Length | 230 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡💡 |
| Noise | 🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |



