String curtain LAZIO 3 – 120×230 cm – Transparent, White – PVC – La Tenda
159,95
Choose your size
Pay safely with
With La Tenda door curtain LAZIO 3 120x230cm you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. A popular anti-fly curtain of excellent quality. LAZIO 3 has a white thread in the core, but is also very transparent so you can easily see through it. The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 7,3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 230 × 120 cm |
| Brand | La Tenda |
| Series | LAZIO 3 |
| Curtain type | Cord curtain |
| Sample | |
| Color | Transparant, White |
| Material | PVC |
| Weight | 7.3 kg |
| Width | 120 cm |
| Length | 230 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡💡 |
| Noise | 🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |



