String curtain LAZIO 3 – 120×250 cm – Transparent, White – PVC – La Tenda
179,95
Choose your size
Pay safely with
With La Tenda door curtain LAZIO 3 120x250cm you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. A popular anti-fly curtain of excellent quality. LAZIO 3 has a white thread in the core, but is also very transparent so you can easily see through it. The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 8,5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 250 × 120 cm |
| Brand | La Tenda |
| Series | LAZIO 3 |
| Curtain type | Cord curtain |
| Sample | |
| Color | Transparant, White |
| Material | PVC |
| Weight | 8.5 kg |
| Width | 120 cm |
| Length | 250 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡💡 |
| Noise | 🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |
Returns in product categories
Custom fly curtain
Fly curtain
Fly curtain 120 cm wide
Fly curtain 120x250 cm
Fly curtain 250 cm long
Fly curtain extra long
Fly curtain extra wide
Fly Curtain for outside
Fly curtain for sliding door
Fly Curtain Modern
Fly Curtain plastic frame
Fly curtain transparent
Fly curtain white
Plastic fly curtain
String fly curtain



