String curtain BELLANO 5 PRO – 90×210 cm – Silver grey – PVC – La Tenda
139,95
Choose your size
Pay safely with
BELLANO 5 in the size 90x210cm is a very exclusive La Tenda PRO door curtain. This fly curtain is made of 9mm thick twisted PVC cord. Silver gray with transparent in the middle, so it lets light through. A real Rolls Royce, in Italian quality. The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 6,6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 210 × 90 cm |
| Brand | La Tenda |
| Series | BELLANO 5 PRO |
| Curtain type | Cord curtain |
| Sample | |
| Color | Silver grey |
| Material | PVC |
| Weight | 6.6 kg |
| Width | 90 cm |
| Length | 210 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡 |
| Noise | 🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |
Returns in product categories
Custom fly curtain
Fly curtain
Fly curtain 210 cm long
Fly curtain 90 cm wide
Fly curtain 90x210 cm
Fly curtain for caravan
Fly curtain for double door
Fly curtain for French doors
Fly Curtain for outside
Fly curtain grey
Fly Curtain Luxury
Fly Curtain plastic frame
Fly Curtain Pro
Fly curtain silver
Plastic fly curtain
String fly curtain



