String curtain BELLANO 3 PRO – 100×230 cm – White – PVC – La Tenda
159,95
Choose your size
Pay safely with
BELLANO 3 in the size 100x230cm is a very exclusive La Tenda PRO door curtain. This fly curtain is made of 9mm thick twisted PVC cord. White with transparent in the middle, so it lets light through. A real Rolls Royce, in Italian quality. The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 230 × 100 cm |
| Brand | La Tenda |
| Series | BELLANO 3 PRO |
| Curtain type | Cord curtain |
| Sample | |
| Color | White |
| Material | PVC |
| Weight | 8 kg |
| Width | 100 cm |
| Length | 230 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡 |
| Noise | 🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |
Returns in product categories
Custom fly curtain
Fly curtain
Fly curtain 100 cm wide
Fly curtain 100x230 cm
Fly curtain 230 cm long
Fly curtain for double door
Fly curtain for French doors
Fly Curtain for outside
Fly Curtain Luxury
Fly Curtain Modern
Fly Curtain plastic frame
Fly Curtain Pro
Fly curtain white
Plastic fly curtain
String fly curtain



