String curtain BELLANO 1 PRO – 140×250 cm – Black – PVC – La Tenda
239,95
Choose your size
Pay safely with
BELLANO 1 in the size 140x250cm is a very exclusive La Tenda PRO door curtain. This fly curtain is made of 9mm thick twisted PVC cord. Black with transparent in the middle, so it lets light through. A real Rolls Royce, in Italian quality. The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 12,1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 250 × 140 cm |
| Color | Noir |
| Brand | La Tenda |
| Series | BELLANO 1 PRO |
| Curtain type | Cord curtain |
| Sample | |
| Material | PVC |
| Weight | 12.1 kg |
| Width | 140 cm |
| Length | 250 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡 |
| Noise | 🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |
Returns in product categories
Custom fly curtain
Fly curtain
Fly curtain 140 cm wide
Fly curtain 140x250 cm
Fly curtain 250 cm long
Fly curtain black
Fly curtain extra long
Fly curtain extra wide
Fly Curtain for outside
Fly Curtain Luxury
Fly Curtain Modern
Fly Curtain plastic frame
Fly Curtain Pro
Plastic fly curtain
String fly curtain



