String curtain AREZZO 3 – 100×230 cm – Green, Light green – PVC – La Tenda
114,95
Choose your size
Pay safely with
With La Tenda door curtain AREZZO 3 100x230cm you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. AREZZO 3 is a colorful fly curtain made of twisted soft PVC strings. This unique modern color scheme with three-color green can only be found at the La Tenda brand. The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 6,1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 230 × 100 cm |
| Brand | La Tenda |
| Series | AREZZO 3 |
| Curtain type | Cord curtain |
| Sample | |
| Color | Green, Light green |
| Material | PVC |
| Weight | 6.1 kg |
| Width | 100 cm |
| Length | 230 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡 |
| Noise | 🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |



