Beaded curtain ELBA 3 – 100×230 cm – Light brown – Synthetic – La Tenda
149,95
Choose your size
Pay safely with
With La Tenda bead curtain ELBA 3 – in the size 100x230cm – you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. A solid fly curtain, made of beads on a wire. With a unique typical shape and of Italian quality. In a very modern transparent color light brown. The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 6,1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 230 × 100 cm |
| Brand | La Tenda |
| Series | ELBA 3 |
| Curtain type | Beaded curtain |
| Sample | |
| Color | Light brown |
| Material | Synthetic |
| Weight | 6.1 kg |
| Width | 100 cm |
| Length | 230 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡💡💡 |
| Noise | 🔊🔊🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |



