String curtain TRENTO 1 – 90×210 cm – Grey, Transparent – PVC – La Tenda
114,95
Choose your size
Pay safely with
With La Tenda door curtain TRENTO 1 90x210cm you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. This TRENTO 1 fly curtain offers an excellent barrier against flying insects thanks to the double row of a total of 520 thin transparent and gray cords per meter. One of our bestsellers! The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 5,4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 210 × 90 cm |
| Brand | La Tenda |
| Series | TRENTO 1 |
| Curtain type | Cord curtain |
| Sample | |
| Color | Gray, Transparant |
| Material | PVC |
| Weight | 5.4 kg |
| Width | 90 cm |
| Length | 210 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡 |
| Noise | 🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |
Returns in product categories
Custom fly curtain
Fly curtain
Fly curtain 210 cm long
Fly curtain 90 cm wide
Fly curtain 90x210 cm
Fly curtain for caravan
Fly curtain for double door
Fly curtain for French doors
Fly Curtain for outside
Fly curtain grey
Fly Curtain plastic frame
Fly curtain transparent
Plastic fly curtain
String fly curtain



