String curtain OSTIA 1 – 120×230 cm – Transparent – PVC – La Tenda
159,95
Choose your size
Pay safely with
With La Tenda door curtain OSTIA 1 120x230cm you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. An effective door curtain, made in Italy. Door curtain OSTIA 1 has twisted transparent soft-PVC strings. The fly-resistant curtain lets in a lot of light. An excellent choice. The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 7,3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 230 × 120 cm |
| Brand | La Tenda |
| Series | OSTIA 1 |
| Curtain type | Cord curtain |
| Sample | |
| Color | Transparant |
| Material | PVC |
| Weight | 7.3 kg |
| Width | 120 cm |
| Length | 230 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡💡💡 |
| Noise | 🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |



