String curtain MERANO 1 – 100×230 cm – Brown – PVC – La Tenda
119,95
Choose your size
Pay safely with
With La Tenda door curtain MERANO 1 100x230cm you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. Thanks in part to the twisted brown wire inside the transparent PVC cord, this fly curtain is one of our bestsellers. With 170 cords per meter, MERANO 1 closes the door opening well. The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 6,9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 230 × 100 cm |
| Brand | La Tenda |
| Series | MERANO 1 |
| Curtain type | Cord curtain |
| Sample | |
| Color | Brown |
| Material | PVC |
| Weight | 6.9 kg |
| Width | 100 cm |
| Length | 230 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡 |
| Noise | 🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |



