String curtain CORTONA 2 – 120×230 cm – White – PVC – La Tenda
189,95
Choose your size
Pay safely with
With La Tenda door curtain CORTONA 2 – in the size 120x230cm – you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. A very solid fly curtain, in the color white. This fly curtain is made of 9mm thick twisted PVC cord. A really sturdy quality, from Italy. The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 9,6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 230 × 120 cm |
| Brand | La Tenda |
| Series | CORTONA 2 |
| Curtain type | Cord curtain |
| Sample | |
| Color | White |
| Material | PVC |
| Weight | 9.6 kg |
| Width | 120 cm |
| Length | 230 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡💡 |
| Noise | 🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |



