String curtain ASCONA 2 – 140×250 cm – Black – PVC – La Tenda
217,95
Choose your size
Pay safely with
With La Tenda door curtain ASCONA 2 140x250cm you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. Mix of artistic colors on a single string. You will not find this popular ACONA 2 fly curtain more affordable anywhere else. The 170 cords per meter guarantee an optimal seal. The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 10,5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 250 × 140 cm |
| Color | Noir |
| Brand | La Tenda |
| Series | ASCONA 2 |
| Curtain type | Cord curtain |
| Sample | |
| Material | PVC |
| Weight | 10.5 kg |
| Width | 140 cm |
| Length | 250 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡 |
| Noise | 🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |
Returns in product categories
Custom fly curtain
Fly curtain
Fly curtain 140 cm wide
Fly curtain 140x250 cm
Fly curtain 250 cm long
Fly curtain black
Fly curtain extra long
Fly curtain extra wide
Fly Curtain for outside
Fly curtain for sliding door
Fly Curtain Luxury
Fly Curtain plastic frame
Plastic fly curtain
String fly curtain



