String curtain AREZZO 4 – 100×230 cm – Metallic brown, White, Beige – PVC – La Tenda
114,95
Choose your size
Pay safely with
With La Tenda door curtain AREZZO 4 100x230cm you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. AREZZO 4 is a colorful fly curtain made of twisted soft PVC strings. This unique modern color scheme with metallic brown, white and beige can only be found at the La Tenda brand. The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 6,1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 230 × 100 cm |
| Brand | La Tenda |
| Series | AREZZO 4 |
| Curtain type | Cord curtain |
| Sample | |
| Color | Beige, Metallic brown, White |
| Material | PVC |
| Weight | 6.1 kg |
| Width | 100 cm |
| Length | 230 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡 |
| Noise | 🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |



