String curtain AREZZO 1 – 140×230 cm – White, Grey, Black – PVC – La Tenda
189,95
Choose your size
Pay safely with
With La Tenda door curtain AREZZO 1 140x230cm you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. AREZZO 1 is a colorful fly curtain made of twisted soft PVC strings. This unique modern color scheme with white, black and gray can only be found at the La Tenda brand. The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 8,5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 230 × 140 cm |
| Color | Gray, Noir, White |
| Brand | La Tenda |
| Series | AREZZO 1 |
| Curtain type | Cord curtain |
| Sample | |
| Material | PVC |
| Weight | 8.5 kg |
| Width | 140 cm |
| Length | 230 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡 |
| Noise | 🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |



