Beaded curtain STRESA 1 – 120×230 cm – Orange mix – Synthetic – La Tenda
189,95
Choose your size
Pay safely with
With La Tenda door curtain STRESA 1 – in the size 120x230cm – you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. Luxury bead curtain of European make in an original and unique mottled ‘orange’ color combination that you will not find anywhere else. The curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 7,3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 230 × 120 cm |
| Brand | La Tenda |
| Series | STRESA 1 |
| Curtain type | Beaded curtain |
| Sample | |
| Color | Orange mix |
| Material | Synthetic |
| Weight | 7.3 kg |
| Width | 120 cm |
| Length | 230 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡💡 |
| Noise | 🔊🔊🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |



