Beaded curtain GENOA 3 – 120×230 cm – Pastel – Synthetic – La Tenda
189,95
Choose your size
Pay safely with
With La Tenda door curtain GENOA 3 in the size 120x230cm you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. Luxury bead curtain from Italy, in an original and unique pastel look. The beads are made of the best quality, so exclusive and there is a 3-year factory warranty. The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 7,3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 230 × 120 cm |
| Brand | La Tenda |
| Series | GENOA 3 |
| Curtain type | Beaded curtain |
| Sample | |
| Color | Pastel |
| Material | Synthetic |
| Weight | 7.3 kg |
| Width | 120 cm |
| Length | 230 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡 |
| Noise | 🔊🔊🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |



