String curtain TRENTO 2 – 120×250 cm – White, Transparent – PVC – La Tenda
182,95
Choose your size
Pay safely with
With La Tenda door curtain TRENTO 2 120x250cm you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. This TRENTO 2 fly curtain offers an excellent barrier against flying insects thanks to the double row of a total of 520 thin transparent and white cords per meter. One of our bestsellers! The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 8,5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 250 × 120 cm |
| Brand | La Tenda |
| Series | TRENTO 2 |
| Curtain type | Cord curtain |
| Sample | |
| Color | Transparant, White |
| Material | PVC |
| Weight | 8.5 kg |
| Width | 120 cm |
| Length | 250 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡 |
| Noise | 🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |



