String curtain LAZIO 2 – 120×230 cm – Green, Brown, Yellow, Transparent – PVC – La Tenda
159,95
Choose your size
Pay safely with
With La Tenda door curtain LAZIO 2 120x230cm you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. A popular anti-fly curtain of excellent quality. LAZIO 2 has a colored thread in the core, but is also very transparent so you can easily see through it. The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 7,3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 230 × 120 cm |
| Brand | La Tenda |
| Series | LAZIO 2 |
| Curtain type | Cord curtain |
| Sample | |
| Color | Brown, Green, Transparant, Yellow |
| Material | PVC |
| Weight | 7.3 kg |
| Width | 120 cm |
| Length | 230 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡💡 |
| Noise | 🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |
Returns in product categories
Custom fly curtain
Fly curtain
Fly curtain 120 cm wide
Fly curtain 120x230 cm
Fly curtain 230 cm long
Fly curtain brown
Fly curtain extra wide
Fly Curtain for outside
Fly curtain gold
Fly curtain green
Fly Curtain plastic frame
Fly curtain transparent
Fly curtain yellow
Plastic fly curtain
String fly curtain



