String curtain BELLANO 2 PRO – 100×230 cm – Taupe – PVC – La Tenda
159,95
Choose your size
Pay safely with
BELLANO 2 in the size 100x230cm is a very exclusive La Tenda PRO door curtain. This fly curtain is made of 9mm thick twisted PVC cord. Taupe, with transparent in the middle, so it lets light through. A real Rolls Royce, in Italian quality. The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 230 × 100 cm |
| Brand | La Tenda |
| Series | BELLANO 2 PRO |
| Curtain type | Cord curtain |
| Sample | |
| Color | Taupe |
| Material | PVC |
| Weight | 8 kg |
| Width | 100 cm |
| Length | 230 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡 |
| Noise | 🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |



