Beaded curtain STRESA 3 – 90×210 cm – Transparent, Black – Synthetic – La Tenda
129,95
Choose your size
Pay safely with
With La Tenda door curtain STRESA 3 – in the size 90x210cm – you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. Luxury bead curtain of European make in the original color combination ‘transparent on a black thread’ that you will not find anywhere else. The curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 210 × 90 cm |
| Color | Noir, Transparant |
| Brand | La Tenda |
| Series | STRESA 3 |
| Curtain type | Beaded curtain |
| Sample | |
| Material | Synthetic |
| Weight | 5 kg |
| Width | 90 cm |
| Length | 210 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡💡💡 |
| Noise | 🔊🔊🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |
Returns in product categories
Beaded fly curtain
Custom fly curtain
Fly curtain
Fly curtain 210 cm long
Fly curtain 90 cm wide
Fly curtain 90x210 cm
Fly curtain black
Fly curtain for caravan
Fly curtain for double door
Fly curtain for French doors
Fly Curtain for outside
Fly Curtain Luxury
Fly Curtain Modern
Fly Curtain plastic frame
Fly curtain transparent
Plastic fly curtain



