Beaded curtain GENOA 2 – 140×230 cm – Mottled grey – Synthetic – La Tenda
219,95
Choose your size
Pay safely with
With La Tenda door curtain GENOA 2 in the size 140x230cm you keep annoying flies and other insects outside the house when the garden door is open in the summer season. Luxury bead curtain from Italy, in an original and unique gray marble look. The beads are made of the best quality, so exclusive and there is a 3-year factory warranty. The door curtain is equipped with a solid gray coated aluminum top profile. An aluminum h ‘chair’ profile is also included free of charge for easy mounting on or above the door frame. Screws are included.
Attributes
| Weight | 8,5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 230 × 140 cm |
| Brand | La Tenda |
| Series | GENOA 2 |
| Curtain type | Beaded curtain |
| Sample | |
| Color | Mottled grey |
| Material | Synthetic |
| Weight | 8.5 kg |
| Width | 140 cm |
| Length | 230 cm |
| Premium | ⭐⭐⭐⭐ |
| Density | ✋✋✋✋ |
| Transaprency | 💡💡 |
| Noise | 🔊🔊🔊 |
| Aluminum top profile | |
| Aluminum mounting h-profile | |
| Screws | |
| Warranty | 3 years |



